شما اینجا هستید
آخرین اخبار دانشگاه » دیدار هیأت رئیسه دانشگاه استان گلستان با خانواده شهید راه خدمت به سیل زدگان

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر فرهاد یغمائی رئیس دانشگاه گلستان و اعضای هیأت رئیسه و جمعی از مدیران با حضور در منزل شهید احمد عبدالحسینی که در حادثه سیل استان گلستان و در هنگام کمک رسانی به سیل زدگان به درجه رفیع شهادت نائل گشت، حضور پیدا کردند و با خانواده و همسر ایشان خانم ملیحه مقصودلو که از کارکنان معاونت آموزشی دانشگاه گلستان می باشد دیدار و همدردی کردند.

دکتر یغمائی در این دیدار فداکاری داوطلبانه شهید عبدالحسینی را در راه خدمت به هم استانی های عزیزمان در استان گلستان را نشأت گرفته از زنده بودن روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در نظام جمهوری اسلامی دانست و تأکید کردند: گرچه از فقدان و ضایعه دردناک شهادت شهید عبدالحسینی همه هم وطنان عزیزمان در سراسر کشور متأثر شدند ولی این اتفاق موجبات تقویت هرچه بیشتر در این مردم عزیز بویژه مردم شریف اهل تسنن وتشیع شده است. اینجاست که به سخن گهربار حضرت امام خمینی(ره) پی می بریم که خون شهیدان است که انقلاب اسلامی را بیمه کرده است.

دکتر یغمائی در خاتمه سخنان خود ابراز تسلیت و تأثر جامعه دانشگاهی کشور و استان و دانشگاه گلستان را به خانواده این شهید بزرگوار اعلام نمودند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین جلال مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، طی سخنانی فرازهایی از سوره مبارکه کهف را تشریح و به نکات آموزنده آن اشاره کرد و افزود: جايگاه اراده و تقدير الهى از يك طرف و اختيار انسان از طرف ديگر در رقم زدن حوادث، اعم از موفقيتها و شكستهاى فردى و اجتماعى نقش دارد که بحث سرنوشت و قسمت، از اهميت فوق العاده‏اى برخوردار می باشد و اینجاست که می بایست انسان حکمت و مصلحت خدا را در امور خود بپذیرد زیرا پذیرش تقدیر الهی برای فرد آسانتر و راحتتر است.

گفتنی است شهید احمد عبدالحسینی در راه خدمت به هموطنان سیل زده گمیشان در اثر حادثه واژگونی قایق حامل نیروهای داوطلب امداد مردمی همراه با پنج تن دیگر از امدادگران مردمی، جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| کارمندان دانشگاه های کشور |